MW Pennant Teams. Div 2. Section 6.

26 TH. SEPTEMBER. NARRE WARREN 1..AWAY

Loss H/P 39-0 to NW 80-16

R. DIAPER

A. WESTWELL

T. HARBRIGHT

M. BATTAGLIA

I. KITT

J. DAMON

T. SUTTON

E. SMITH

H. LAMBERT

N. HENDRIE

C, HENDRIE

D. EASTICK

17 - 27

14 - 22

8 - 31

3 RD. OCTOBER. CRANBOURNE RSL 1..HOME

Win H/P 62-14 to Cran RSL 53-2

L.SOLIGO

G. LADNER

R. DIAPER

B. DIAPER

I. KITT

G. GILCHRIST

T. SUTTON

E. SMITH

H. LAMBERT

N. HENDRIE

C. HENDRIE

D. EASTICK

27 - 18

18 - 10

17 - 25

10 TH. OCTOBER. DANDENONG CLUB 1..AWAY

Loss H/P 2-49 to D/Club 14-69

GARY GILCREST

GEOFF LADNER

TREVOR HARBRIGHT

BRIAN DIAPER

IAN KITT

JANICE COLLINS

TONI SUTTON

ELLEN SMITH

HELEN LAMBERT

NEVILLE HENDRIE

CHRISTINE HENDRIE

DENISE EASTICK

11 - 24

20 - 14

15 - 31

17 TH.OCTOBER. EDITHVALE 3..HOME

Win H/P 15-58 to Edith 1-46

LOU SOLIGO

GEOFF LADNER

ROB WOFF

GWEN CLOUGH

GARY GILCHRIST

ANN WESTWELL

HELEN LAMBERT

ELLEN SMITH

NEVILLE HENDRIE

TONI SUTTON

CHRISTINE HENDRIE

DENISE EASTICK

15 - 15

22 - 17

21 - 14

24 TH. OCTOBER. BURDEN PARK 1..AWAY

Loss H/Park 2-55 to B/Park 14-80

JIM WESTWELL

GEOFF LADNER

ROB WOFF

BRIAN DIAPER

RAY WOOD

ANN WESTWELL

HELEN LAMBERT

ELLEN SMITH

NEVILLE HENDRIE

TONI S - UTTON

CHRISTINE HENDRIE

DENISE EASTICK

29 - 20

16 - 25

10 - 35

31 ST. OCTOBER. NOBLE PARK 1..AWAY

Win H/Park 12-62 to N/Park 4-58

JIM WESTWELL

RHONDA DIAPER

ROB WOFF

GWEN CLOUGH

MARION BATTAGLIA

ANN WESTWELL

HELEN LAMBERT

ELLEN SMITH

RON BEVERLY

TONI SUTTON

CHRISTINE HENDRIE

NEVILLE HENDRIE

19 - 23(11)

8 - 24(7)

35 - 11(13)

14 TH. NOVEMBER. BERWICK 4..HOME

Win H/Park 14-67 to Berwick 2-49

RICHARD PALLETT

GEOFF LADNER

ROB WOFF

JANICE COLLINS

DENISE EASTICK

ANN WESTWELL

HELEN LAMBERT

ELLEN SMITH

RON BEVERLY

TONI SUTTON

CHRISTINE HENDRIE

NEVILLE HENDRIE

14 - 18(12)

27 - 13(12)

26 - 18(12)

28 TH. NOVEMBER. CARDINIA WATERS 1..AWAY

Loss H/Park 2-43 to Card Waters 14-58

RICHARD PALLETT

GEOFF LADNER

STUART TOKLEY

LOU SOLIGO

DENISE EASTICK

ANN WESTWELL

HELEN LAMBERT

ELLEN SMITH

ROB WOFF

TONI SUTTON

CHRISTINE HENDRIE

NEVILLE HENDRIE

14 - 23(10)

20 - 15(11)

9 - 20(8)

5 TH. DECEMBER. MULGRAVE CC 2..HOME

Loss H/Park 2-50 to Mulgrave CC 14-79

RICHARD PALLETT

GEOFF LADNER

ROB WOFF

LOU SOLIGO

DENISE EASTICK

ANN WESTWELL

HELEN LAMBERT

ELLEN SMITH

RON BEVERLY

TONI SUTTON

CHRISTINE HENDRIE

NEVILLE HENDRIE

15 - 16(11)

11 - 44(7)

24 - 19(12)

12 TH. DECEMBER. NARRE WARREN 1..HOME

Win H/Park 16-82 to N/Warren 0-47

RICHARD PALLETT

GEOFF LADNER

ROB WOFF

ELLEN SMITH

STUART TOKLEY

ANN WESTWELL

HELEN LAMBERT

ANDREW BRANDOLIN

RON BEVERLY

TONI SUTTON

CHRISTINE HENDRIE

NEVILLE HENDRIE

37 - 16(14)

25 - 13(13)

20 - 18(11)

19 TH. DECEMBER. CRANBOURNE RSL 1..AWAY

RICHARD PALLETT

GEOFF LADNER

ROB WOFF

ELLEN SMITH

STUART TOKLEY

ANN WESTWELL

HELEN LAMBERT

ANDREW BRANDOLIN

DENISE EASTICK

TONI SUTTON

CHRISTINE HENDRIE

NEVILLE HENDRIE

 

 

 

2018----16 TH. JANUARY. DANDENONG CLUB 1..HOME

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

23 RD. JANUARY. EDITHVALE 3..AWAY

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

30 TH. JANUARY. BURDEN PARK 1..HOME

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6 TH. FEBRUARY. NOBLE PARK 1..HOME

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

13 TH. FEBRUARY. BERWICK 4..AWAY

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

20 TH. FEBRUARY. CARDINIA WATERS 1..HOME

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

27 TH. FEBRUARY. MULGRAVE CC 2..AWAY

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

SEMI-FINAL

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

FINAL

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

MW Pennant Draw. 2017/18

Date

Team

Where

Melways

Sep 26

NARRE WARREN 1

Away

110 C4

Oct 3

CRANBOURNE RSL 1

Home

 

Oct 10

DANDENONG CLUB 1

Away

90 G3

Oct 17

EDITHVALE 3

Home

 

Oct 24

BURDEN PARK 1

Away

88 K1

Oct 31

NOBLE PARK 1

Away

89 D5

Nov 14

BERWICK 4

Home

 

Nov 28

CARDINIA WATERS 1

Away

317 H9

Dec 5

MULGRAVE CC 2

Home

 

Dec 12

NARRE WARREN 1

Home

 

Dec 19

CRANBOURNE RSL 1

Away

134 A7

Jan 16

DANDENONG CLUB 1

Home

 

Jan 23

EDITHVALE 3

Away

93 C8

Jan 30

BURDEN PARK 1

Home

 

Feb 6

NOBLE PARK 1

Home

 

Feb 13

BERWICK 4

Away

111 G6

Feb 20

CARDINIA WATERS 1

Home

 

Feb 27

MULGRAVE CC 2

Away

80 H1