MW Div 4 Section 8
Pennant team selections are after the Draw..
Date | Round | Team | Where |
OCT 24 | RD 1 | DAND RSL REC | AWAY |
OCT 31 | RD 2 | CHURCH/WAV/GOLF | AWAY |
NOV 8 | RD 3 | MULGRAVE CC 5 | AWAY |
NOV 14 | RD 4 | NARRE WARREN 3 | AWAY |
NOV 21 | RD 5 | NOBLE PARK 2 | AWAY |
NOV 28 | RD 6 | F/T/GULLY 3 | AWAY |
DEC 5 | RD 7 | CRANBOURNE 3 | AWAY |
DEC 12 | RD 8 | DAND RSL REC | HOME |
DEC 19 | RD 9 | CHURCH/WAV/GOLF | HOME |
JAN 23 | RD 10 | MULGRAVE CC 5 | HOME |
JAN 30 | RD 11 | NARRE WARREN 3 | HOME |
FEB 6 | RD 12 | NOBLE PARK 2 | HOME |
FEB 13 | RD 13 | F/T/GULLY 3 | HOME |
FEB 20 | RD 14 | CRANBOURNE 3 | HOME |
FINAL | 1ST | WEEK 1 FEB 27 AND 29 | |
FINAL | 2ND | WEEK 2 MAR 5 AND 7 | |
FINAL | 3RD | WEEK 3 MAR 12 AND 14 | |
Round 1 W62-51
LEAD | T SUTTON | R WOOD | T YIP |
SECOND | A CONFEY | J GRANT | G CLOUGH |
THIRD | C HENDRIE | N HENDRIE | T HARBRIGHT |
SKIP | K PRESCOTT | M PATON | L SIMPSON |
SCORE | 21-17 | 23-13 | 18-21 |
Round 2 L54-62
LEAD | T SUTTON | R WOOD | J DAMON |
SECOND | A CONFEY | J GRANT | L SOLIGO |
THIRD | C HENDRIE | N HENDRIE | T HARBRIGHT |
SKIP | K PRESCOTT | M PATON | L SIMPSON |
SCORE | 16-23 | 32-13 | 6-24 |
Round 3 L53-64
LEAD | T SUTTON | B RANKIN | L SOLIGO |
SECOND | A CONFEY | T YIP | J GRANT |
THIRD | C HENDRIE | N HENDRIE | T HARBRIGHT |
SKIP | K PRESCOTT | M PATON | L SIMPSON |
SCORE | 20-24 | 12-17 | 21-23 |
Round 4 W61-48
LEAD | A WESTWELL | L ALLAN | W GLOSSOP |
SECOND | A CONFEY | E SMITH | T YIP |
THIRD | C HENDRIE | N HENDRIE | T HARBRIGHT |
SKIP | J GRANT | M PATON | L SIMPSON |
SCORE | 19-19 | 23-15 | 19-14 |
Round 5 W57-54
LEAD | A WESTWELL | R WOOD | W GLOSSOP |
SECOND | A CONFEY | L SOLIGO | T SUTTON |
THIRD | C HENDRIE | N HENDRIE | T HARBRIGHT |
SKIP | J GRANT | M PATON | J ROGERS |
SCORE | 24-19 | 20-15 | 13-20 |
Round 6 W62-59
LEAD | T YIP | R WOOD | W GLOSSOP |
SECOND | L ALLAN | L SOLIGO | E SMITH |
THIRD | C HENDRIE | N HENDRIE | T SUTTON |
SKIP | J GRANT | M PATON | T HARBRIGHT |
SCORE | 19-21 | 27-18 | 16-20 |
Round 7 W75-51
LEAD | T YIP | R WOOD | W GLOSSOP |
SECOND | A WESTWELL | J DAMON | E SMITH |
THIRD | C HENDRIE | N HENDRIE | T SUTTON |
SKIP | J GRANT | M PATON | T HARBRIGHT |
SCORE | 27-11 | 19-24 | 29-15 |
Round 8 W63-49
LEAD | T YIP | R WOOD | W GLOSSOP |
SECOND | A WESTWELL | L SOLIGO | J DAMON |
THIRD | C HENDRIE | N HENDRIE | T SUTTON |
SKIP | J GRANT | M PATON | T HARBRIGHT |
SCORE | 24-15 | 17-22 | 22-12 |
Round 9 W72-39
LEAD | T YIP | R WOOD | W GLOSSOP |
SECOND | D POTUCEK | L SOLIGO | A WESTWELL |
THIRD | C HENDRIE | N HENDRIE | B DIAPER |
SKIP | J GRANT | M PATON | T HARBRIGHT |
SCORE | 27-13 | 27-11 | 18-15 |
Round 10 W55-53
LEAD | J DAMON | R WOOD | W GLOSSOP |
SECOND | A WESTWELL | L SOLIGO | E SMITH |
THIRD | C HENDRIE | N HENDRIE | T SUTTON |
SKIP | J GRANT | M PATON | T HARBRIGHT |
SCORE | 19-19 | 22-11 | 14-23 |
Round 11 W75-43
LEAD | T YIP | R WOOD | W GLOSSOP |
SECOND | T SUTTON | L SOLIGO | A WESTWELL |
THIRD | C HENDRIE | N HENDRIE | J ROGERS |
SKIP | J GRANT | M PATON | T HARBRIGHT |
SCORE | 22-14 | 37-14 | 16-15 |
Round 12 W64-45
LEAD | T YIP | R WOOD | T SUTTON |
SECOND | J DAMON | L SOLIGO | V SIMPSON |
THIRD | C HENDRIE | N HENDRIE | T HARBRIGHT |
SKIP | J GRANT | M PATON | J ROGER |
SCORE | 21-15 | 17-17 | 26-13 |
Round 13 DRAW 8-8
LEAD | T YIP | R WOOD | W GLOSSOP |
SECOND | T SUTTON | L SOLIGO | V SIMPSON |
THIRD | C HENDRIE | N HENDRIE | T HARBRIGHT |
SKIP | J GRANT | M PATON | J ROGER |
SCORE |
Round 14 W69-45
LEAD | T YIP | R WOOD | W GLOSSOP |
SECOND | J DAMON | L SOLIGO | T SUTTON |
THIRD | C HENDRIE | N HENDRIE | T HARBRIGHT |
SKIP | J GRANT | M PATON | J ROGER |
SCORE | 19-16 | 26-12 | 24-17 |
FIRST FINAL FEB. 27.
LEAD | T YIP | R WOOD | W GLOSSOP |
SECOND | A WESTWELL | L SOLIGO | T SUTTON |
THIRD | C HENDRIE | N HENDRIE | T HARBRIGHT |
SKIP | J GRANT | M PATON | J ROGER |
SCORE | 12-22 | 13-22 | 24-12 |
SECOND FINAL FEB. 29
LEAD | T YIP | R WOOD | A WESTWELL |
SECOND | J DAMON | L SOLIGO | T SUTTON |
THIRD | C HENDRIE | N HENDRIE | T HARBRIGHT |
SKIP | J GRANT | M PATON | J ROGER |
SCORE | 28-8 | 25-12 | 22-14 |
GRAND FINAL MAR. 5
LEAD | T YIP | R WOOD | A WESTWELL |
SECOND | J DAMON | L SOLIGO | T SUTTON |
THIRD | C HENDRIE | N HENDRIE | T HARBRIGHT |
SKIP | J GRANT | M PATON | J ROGER |
SCORE | 19-23 | 19-19 | 15-32 |
TEAMS PICKED FOR FINALS WILL BE DISPLAYED IN THE PENNANT BOX.